Menu

Absolutna innowacja – nowatorskie połączenie technologii impulsowego lasera niskich energii 5mW z pulsującym polem magnetycznym i programem BLACK ESSENTIAL – dla kosmetologów, gabinetów kosmetycznych, dermoestetycznych, Wellness i SPA.

POLE MAGNETYCZNE w LLLT LASER MAGNETIC SYNCHRO:

Oddziaływanie polem magnetycznym polega na specyficznym oddziaływaniu na organizm wolnozmiennym polem magnetycznym o niskiej wartości indukcji. W efekcie tego oddziaływania w organizmie zostają uruchomione mechanizmy pozwalające w bezpieczny sposób przywrócić jego naturalną równowagę, co bezpośrednio prowadzi do poprawy kondycji skóry. Atutem tej metody jest bezbolesne i natychmiastowe działanie regeneracyjne oraz korzystny wpływ na procesy przemiany materii – zwiększenie dopływu krwi do skóry poprawia jej odżywienie i zaopatrzenie w tlen, następuje przywrócenie czynności naturalnego układu limfatycznego a także w wyniku zmian w czynnościach gruczołów skóry regulacja jej pH i wydzielania sebum. Następują również widoczne korzystne zmiany we właściwościach mechanicznych skóry – poprzez wzrost uwodnienia tkanek i wywołanego polem magnetycznym efektu pobudzenia aktywności fibroblastów, od których w istotny sposób zależy produkcja nowego kolagenu i elastyny, wzrasta elastyczność i jędrność skóry.

Lasery bio-stymulujące w LLLT LASER MAGNETIC SYNCHRO:

Promieniowanie światła lasera o odpowiednio dobranych parametrach wywołuje szereg korzystnych zmian zachodzących wewnątrz komórek ciała. Energia laserowa pochłaniana przez enzymy mitochondrialne daje miejscowy niewielki wzrost temperatury, który powoduje zwiększenie przepuszczalności i przewodności błony mitochondrium. Prowadzi to do znaczącego zwiększenia produkcji cząsteczek ATP oraz umożliwia skuteczniejszy transport-dostarczenie odpowiednich składników aktywnych bezpośrednio do komórek. Wykazano także, że pod wpływem niskoenergetycznej, impulsowej wiązki światła wzrasta ilość limfocytów, które odgrywają istotną rolę w regeneracji tkanki. Potwierdzono, że zastosowanie impulsowych biolaserów w oddziaływaniu ze skórą stymuluje efekt jej przebudowy a szczególnie prowadzi do wzrostu ilości kolagenu oraz poprawy jego struktury (uporządkowania). Jak wynika również z przeprowadzonych badań – lasery biostymulujące zwiększają okresowo poziom przeciwciał i wpływają na procesy immunologiczne w obrębie skóry. Następuje też uwolnienie hormonów tkankowych np. histaminy, serotoniny i beta-endorfin, mających bezpośredni wpływ na restrukturyzację/odbudowę szlaków enzymatycznych i w efekcie na poprawę jakości skóry.

Przeciwwskazania:
Przeciwwskazania bezwzględne do zabiegu z laserem PHOTO-DYNAMIQ®: ciąża, czynna choroba nowotworowa i czas do 5 lat od jej wyleczenia, czynna gruźlica płuc, krwawienie z przewodu pokarmowego, ciężkie infekcje pochodzenia wirusowego, bakteryjnego i grzybiczego, ostre stany zapalne skóry i tkanek miękkich w obszarach poddawanych terapii, obecność elektronicznych implantów, stany po przeszczepach narządów (odstęp min. 5 lat), uczulenie na światło, przyjmowanie leków fotouczulających (niektóre antybiotyki, sulfonamidy, przeciwcukrzycowe pochodne sulfonylomocznika, izotretinoiny), stosowanie kosmetyków i ziół ze składnikami fotoaktywnymi (np. z dziurawca), miejscowe niezdiagnozowane zmiany na skórze. Przeciwwskazania względne wymagające konsultacji z lekarzem to: nadczynność tarczycy, cukrzyca z zaawansowanymi zaburzeniami mikrokrążenia, nieustabilizowana choroba ciśnieniowa (nadciśnienie, wahania ciśnienia) i zaawansowane zmiany układu naczyniowego, obciążenie dziedziczne chorobą nowotworową, niektóre choroby przewlekłe (np. porfiria, toczeń rumieniowaty), epilepsja.