Menu

IPL jest jedną z najskuteczniejszych metod stosowanych w leczeniu trądziku. Udowodniona wyraźna poprawa zmian 70-85% po serii naświetlań. Emitowane przez urządzenie światło zwalcza bakterie beztlenowe, które powodują stan zapalny oraz zmniejszają wielkość i wydajność gruczołów łojowych. Często też dochodzi do ich zamknięcia. Terapia impulsami o wysokiej energii przyśpiesza gojenie się ranek i wyprysków oraz zapobiega powstawaniu nowych. Ponadto IPLobkurcza rozszerzone pory i wyraźnie spłyca blizny, powstałe w wyniku nieprawidłowo leczonych wyprysków i krostek. Skóra po leczeniu jest wyraźnie w lepszej kondycji, ma zdrowy i równy koloryt, nie przetłuszcza się. IPL doskonale sobie radzi również z leczeniem trądziku ze zmianami ropnymi, których nie sposób się pozbyć stosując tradycyjne metody.

Działanie lasera można porównać do antybiotyku, lecz atutem IPL-a jest jego bezinwazyjność – pacjent nie jest narażony na objawy niepożądane dla wątroby i żołądka jak w przypadku leków. A stosowanie leków na powierzchni skóry nie zapewnia ich dostatecznej penetracji w jej głąb, a co za tym idzie skuteczność terapii jest ograniczona.

Terapię IPL poleca się osobom cierpiącym z powodu trądziku młodzieńczego, pospolitego oraz różowatego. Światło IPL leczy otwarte i zamknięte zaskórniki, przeciwdziała tworzeniu się grudek, krostek i stanów zapalnych, bolesnych skupisk wykwitów oraz ropni. Działa kojąco na podrażnioną skórę, spłyca zmarszczki i blizny, wyrównuje koloryt cery.

Wszystkim dbającym o zdrowie i piękny wygląd można z całą świadomością polecić ten zabieg jako jeden z najskuteczniejszych w walce z trądzikiem.